Nevyhnutné doplnky do auta a pohodlie pri ceste v ňom

Moderné autodoplnky už nie sú vnímané iba ako hračky alebo dekorácie pre interiér. Často sa stanú nevyhnutnými na dlhých cestách, ceste do práce alebo za nákupmi.

Nevyhnutné doplnky do auta a pohodlie pri ceste v ňom

Nevyhnutné doplnky do auta a pohodlie pri ceste v ňom (Foto: unsplash.com)

Aby ste si s nimi vylepšili pohodlie pri jazde aj vy, ponúkame vám prehľad tých aktuálne najdôležitejších.

Navigácia

Príslušenstvo pre interiér vášho obľúbeného automobilu musí byť užitočné. A jedným z nich je navigácia. Preč sú dni, keď ste pred každou cestou na neznáme miesto dlho skúmali mapy a potom sa spýtali na cestu okoloidúcich alebo iných účastníkov cestnej premávky.

Navigácia vaše problémy vyrieši. Samozrejme, vyberte si čo najlepší model, ktorý budete vedieť pri ceste aj pohodlne ovládať.

Deflektory okien

Cesta autom je niekedy náročná a dlhá a občas nestačia ani základné funkcie vozidla na to, aby sme sa cítili príjemne. Podobne je to aj s klímou. Ak je vám príliš teplo, chcete si otvoriť okno, no dážď alebo vietor prekáža, môžete na tieto príležitosti využiť špeciálne deflektory, vďaka ktorým negatívne dopady vonkajšieho počasia v interiéri nepocítite.

Nezabúdajte na puklice

Dobrú ochranu si zaslúžia aj kolesá vášho auta. Na to vám slúži niekoľko doplnkov, veľmi účinným a dizajnovo efektným sú ale pekné puklice. Aj vďaka nim sa k jednotlivým súčiastkam kolesa a brzdového systému už nedostane toľko špiny a prachu.

Pre čistý interiér

Zhromažďovanie piesku, nečistôt a vody z topánok sa objavuje v interiéri na dennom poriadku. Z dlhodobého hľadiska sa ale bez dostatočnej ochrany môže váš interiér znehodnotiť. Gumené rohože do auta sú preto ideálnym doplnkom výbavy každého auta.

Pri starostlivosti o interiér nezabudnite ani na čistotu tela auta. Blatníky namontované na oblúkoch predných kolies vytvoria aerodynamický prúd vzduchu okolo tela a minimalizujú sedimentáciu bahna na ňom.

Vyberajte všetko v špecializovanom servise a inštalujte pod dohľadom profesionálov. Vaše auto sa vám za to určite poďakuje vo forme príjemnej a nerušenej jazdy.

Text:PR