Aj v mužskom šatníku by mala byť povinná klasika – alebo ktoré kúsky si určite zadovážte

Už dávno neplatí, že muži sú tí, ktorým na vzhľade až tak nezáleží. V niektorých prípadoch sú dokonca tými, ktorí si na image zakladajú viac, než ženy. Či už patríte k levom salónov alebo sa len jednoducho chcete cítiť vo svojom oblečení dobre, poradíme vám, čo by mal obsahovať váš šatník!

Aj v mužskom šatníku by mala byť povinná klasika – alebo ktoré kúsky si určite zadovážte

(zdroj: unsplash.com)

Tričko ako pevný základ

Hoci má každý svoj vlastný štýl, bez pevného základu by móda nemohla existovať. Tento pevný základ tvoria práve konkrétne kúsky, ktoré by sa mali stať must have vo vašom šatníku. Základom pánskeho oblečenia je napríklad tričko. Kúpte si niekoľko klasických jednofarebných, ktoré sa hodia naozaj ku všetkému, pokojne aj s grafikou alebo nápisom. Zaobstarať si viete varianty tričiek s krátkym, aj s dlhým rukávom – oba sa dajú využiť pod sako, košeľu alebo sveter. Ide o mimoriadne praktický módny kúsok a skombinovať ho viete s džínsami, ale aj s elegantnejšími nohavicami.

Bielizeň nie je iba doplnok

Nepodceňujte ani výber bielizne. Ak ste si doposiaľ mysleli, že je to len banalita, ste na omyle. Dajte si záležať predovšetkým na materiálovom zložení – v prípade trenírok a slipov sa napríklad odporúča kvalitná bavlna, ktorá je veľmi komfortná a zároveň znižuje riziko vzniku ekzémov alebo iných nevhodných kožných reakcií. Rovnako dôležitá je aj veľkosť, pretože nie je dobré, ak sa v bielizni topíte, ale nemala by byť ani príliš tesná. Vo vašom šatníku by určite nemali chýbať ani kvalitné topánky neutrálnej farby. Kúpte si klasickú vychádzkovú obuv, ale aj spoločenskú. Opäť môžete kombinovať s džínsami aj sakom na spoločenskú príležitosť.

Doplnky nie sú len na doplnenie

Ani na doplnkoch by ste nemali šetriť. Podobne, ako u žien, aj mužské doplnky, ktoré dopĺňajú celkový outfit, by mali byť pre vás dôležité. Či už ide o kožený opasok, hodinky alebo tašku. Myslite na to, že okrem toho, že by predovšetkým posledné dva doplnky zo spomínaných mali byť praktické, mali by plniť aj estetickú funkciu. Dolaďte doplnky so zvyškom svojho outfitu a opäť nešetrite na lacných variantoch. Kvalitné hodinky vám vydržia aj niekoľko desiatok rokov, zatiaľ čo lacná napodobenina môže spôsobiť kožné reakcie či iné nepríjemnosti.