Čo všetko prezrádzajú mužské oči – alebo možno ste to o sebe ani netušili

Ženy dokážu byť na mužoch fascinované mnohými vecami, ale jednou z tých najfascinujúcejších sú určite oči. Niekedy sa stačí iba hlboko zahľadieť a jeden pohľad dokáže žene povedať, na čom je. Viete, čo všetko svojimi očami o sebe prezrádzate?

Čo všetko prezrádzajú mužské oči – alebo možno ste to o sebe ani netušili

(zdroj: unsplash.com)

Ubolený a atraktívny

Jedným z najúprimnejších spôsobov komunikácie sú práve oči, pretože nedokážu klamať ani predstierať. Keď sa trápime, sme šťastní alebo nahnevaní, naše oči tlmočia naše emócie za nás. U mužov je to ešte viditeľnejšie, než u žien – a práve smútok, bolesť a beznádej dokážu pritiahnuť mnoho ľútostivých pozorovateliek. Práve kvôli tomu, že muži o svojich pocitoch často nehovoria, smútok v očiach považujú ženy za veľmi príťažlivý. Samozrejme, nemôže to byť cielený spôsob, ako niekoho zaujať. Ale skúste si všimnúť, ako sa na vás vaše ženské okolie pozerá práve vtedy, keď sa cítite najhoršie.

Pozor na hnev

Ženy často pohľady mužov rozoberajú aj s kamarátkami. Má zlé, alebo dobré oči? Zákerné, alebo úprimné? Oči sú naozaj oknom do duše a ak sa v tých vašich čo i len na okamih objaví zatrpknutie alebo hnev, môžete sa s pozývaním na kávu alebo do kina rozlúčiť. Ženy sú veľmi citlivé obzvlášť na agresorov, a hoci veľa z nich sa nedá prekuknúť len tak na prvý pohľad, ak v tom vašom zostalo niečo z vášho nedávneho rozčúlenia, nie je to ideálny čas na nájdenie partnerky. Nahodiť pohľad zvodcu sa vypláca – ideálne, ak v ňom nie je len túžba po sexe. Ženy dokáže totiž oveľa viac pritiahnuť túžba poznania a jemnej zvedavosti.

Zelené alebo hnedé?

Aj farba oči o vás veľa napovie. Zelenookí muži sú údajne veľmi kreatívni a zábavní a hľadajú vážnejšie známosti, takže ich partnerky to môže potešiť. Negatívom sú len výbuchy žiarlivosti, ktoré sa občas stávajú neznesiteľnými. Muži s modrými očami sú zasa milujúci a pravdovravní, napriek tomu však často manipulujú so svojím okolím. Sú to dominantní jedinci, a tak ich ďalšou vlastnosťou je aj sebectvo. Mužov s hnedými dúhovkami si však ženy doslova zamilujú, predovšetkým kvôli ich veselej a optimistickej povahe. Aby sme však tieto pozitíva vyvážili aj nejakým negatívom – trávia príliš veľa času v práci. Rozhodne to však nie je nič, čo by mohlo ohroziť vášnivý vzťah, pretože takíto muži patria medzi najlepších milencov.