Návod na holenie – ako si oholiť hrudník, chrbát a intímne partie?

Niektorí muži majú radi, keď sú zarastení a o chlpy na hrudi alebo v intímnych partiách sa nestarajú. Je to pre nich prirodzené, pohodlné a nemusia si s tým robiť starosti. Sú aj takí muži, ktorí si na oholených častiach tela potrpia a nevedia si predstaviť, že by sa nechali zarásť. Pre takých tu máme návod na to, ako sa jednoducho oholiť bez toho, aby boli miesta podráždené alebo sa vyhádzali.

Návod na holenie – ako si oholiť hrudník, chrbát a intímne partie? (Foto: unsplash.com)

Ako si oholiť hrudník a chrbát

Ak sa chcete zbaviť pár chĺpkov na hrudníku alebo chrbte, tak to nie je žiadny problém a stačí vám na to obyčajná žiletka. Podráždeniu predídete tak, že si chĺpky najprv skrátite holiacim strojčekom a potom do hladka žiletkou. Vyhnite sa tiež holeniu na sucho. Namiesto toho použite holiacu penu, prípadne sa ohoľte v sprche. Hneď po holení ešte použite telové mlieko, ktoré pokožku hydratuje a upokojí. 

V prípade, že patríte k mužom z hustejším ochlpením, tak oholenie žiletkou nie je pre vás tým ideálnym riešením. Ak by ste sa oholili žiletkou do hladka, tak by na miestach po chĺpkoch zostali bodky a pokožka by zostala podráždená. V tomto prípade si budete musieť vytrpieť trošku viac, pretože odporúčame vyskúšať depiláciu. Môžete sa objednať do salónu alebo si kúpiť depilačné pásiky na domáce použitie.

Holenie intímnych partií

Tak ako u žien, ani u mužov nie je holenie intímnych partií tabu. Je to úplne bežné a pre väčšinu mužov je oholená pokožka pohodlnejšia, najmä počas horúcich letných dní. Na týchto miestach treba dávať pozor, pretože tam je pokožka veľmi citlivá. Pri holení na pokožku netlačte a aby nedošlo k zraneniam, tak si ju skúste natiahnuť, aby tam nezostali záhyby. Chĺpky pred oholením skráťte a zmäkčite vodou, prípadne penou na holenie.