Ako sa správne starať o bradu nie len v zime? Tu je pár tipov a rád

Brada je takým ikonickým symbolom muža, a preto je dôležité, aby ste sa vedeli o ňu poriadne postarať. Pretože iba tak bude vyzerať upravene a elegantne. Aj ženám sa páčia muži s upravenou bradou, ktorí sa o seba starajú, preto sa toho nebojte a nechajte si ju narásť. Tu je teda pár tipov, ako by ste sa mali starať o bradu a čo všetko vám k tejto starostlivosti treba. 

Ako sa správne starať o bradu nie len v zime? Tu je pár tipov a rád (Foto: pixabay.com) 

Používanie prípravkov na bradu

Na trhu je viacero značiek, ktoré vyrábajú kvalitné prípravky na starostlivosť o bradu. Verte či nie, vďaka nim bude vyzerať vaša brada hustejšie a tak povediac zdravšie. Jedným z týchto produktov je práve olej na bradu, ktorý ju zjemní a dodá výživu nie len brade, ale aj mužskej pokožke. Voľte oleje, ktoré nemajú zbytočne veľa ingrediencií a siahajte radšej po prírodnejších variantoch. Ďalším z produktov je balzam na bradu, ktorý je podobný oleju, no funguje skôr ako stylingový prípravok. Čiže ak je vaša brada rozlietaná, usmerníte ju práve balzamom.

Tipy a triky

Ak presne neviete ako sa starať o bradu a ako docieliť to, aby vyzerala čo najlepšie a bola čo najdlhšia, tak je dobré poznať tieto základné tipy a triky. V súčasnosti je dobré, ak vám s pestovaním brady pomôže barber, ktorý ju bude pravidelne zastrihávať a kvalitnými prípravkami ošetrovať. Ak ale nechcete chodiť k barberovi, uistite sa, že máte doma všetko potrebné na úpravu brady a že ju upravujete správne. Na to, aby vám fúzy ostali na mieste a neliezli do úst, tak využite silu vosku, ktorý sa dá zohnať jednoducho.