5 dobrých zvykov, ako si udržať telo bez zápachu

Prečo ideme za pachom, aj keď nechceme? Máme nos a práve on sa postará o to, aby sme cítili to, čo potrebujeme cítiť čuchom. Nepodceňujme svoj pach. Práve pach nás rýchlo upúta, aj keď nechceme, je proste výrazný a nepríjemný. Pachy nás sprevádzajú celým životom – od materinskej vône novorodeniatka, aviváže na oblečení, vône rožkov z pekárne alebo priateľkinho parfumu.

5 dobrých zvykov, ako si udržať telo bez zápachu

5 dobrých zvykov, ako si udržať telo bez zápachu (Zdroj: Unsplash.com)

  • Sprchujte sa aspoň raz do dňa.
  • Noste každý deň čisté oblečenie.
  • Používajte neparfumovaný, neutrálny deodorant.
  • Zožeňte si kvalitnú vodu po holení – majte na pamäti, že voda po holení, ktorú používa váš kamarát, vám vôbec nemusí sedieť. Pretože každý človek má svoj jedinečný pach, ktorý korešponduje s rôznym typom vône.
  • Toaletná/parfumovaná voda vám musí taktiež sedieť. Nájsť príjemnú vôňu, ktorá sa bude celodenne rozliehať po pracovisku počas vašej prítomnosti, je na nezaplatenie. Každá žena sa podvedome obzrie a zapamätá si príjemnú a mužnú vôňu. Nezabúdajte na to pri jej výbere a voľte správne.

Do veľkej miery náš pach, respektíve naša vôňa určuje, či k nám budú ľudia ústretoví a sympatickí, alebo sa s nechuťou odvrátia na druhú stranu. Aby sme si udržali príjemnú telovú vôňu a zamedzili tak zbytočnému zapáchaniu, mali by sme prijať niekoľko zvykov. Jedná sa o 5 dobrých zvykov, ako si udržať telo bez zápachu, ktoré sme vám uviedli vyššie.