Kde sa muži najčastejšie zoznamujú so ženami

Zakorenené je zoznamovanie v baroch či na diskotékach. Sú to však práve tie miesta, kde sa my muži najčastejšie zoznamujeme so ženami? K odpovedi nám pomôže výskum, ktorého sa zúčastnilo 4000 dospelých vo veku od 18 až 59 rokov. Sú pre vás výsledky prekvapujúce?

Kde sa muži najčastejšie zoznamujú so ženami

Kde sa muži najčastejšie zoznamujú so ženami (Foto: unsplash.com)

Najviac cez spoločných priateľov

Podľa výsledkov výskumu “How Couples Meet and Stay Together” (HCMST) Rosenfelda a Thomasa v roku 2012, ktorého sa zúčastnilo 4000 dospelých vo veku od 18 až 59 rokov sa zistilo nasledovné. Až jedna tretina heterosexuálnych párov sa spoznala cez spoločných priateľov. Viac ako jedna pätina sa zoznámila v bare alebo v reštaurácii. A jedna pätina našla heteropartnera online (dve tretiny partnera rovnakého pohlavia).

Vhodné miesto, kde hľadať partnera pre dlhodobý vzťah je spojené s každodenným životom teda náboženskej, duchovnej a vzdelávacej činnosti. Ak hľadáte niekoho pre krátkodobý vzťah a pobavenie vhodným miestom je bar, reštaurácia a diskotéka. Nezabúdajte na to, že prvý dojem spravíte len raz. Investujte do seba a svojho vzhľadu. Vďaka zľavovým kódom nakupujete cez internet lacnejšie, viete tak ušetriť pri zariaďovaní domácej posilňovne či pri kúpe módneho oblečenia.

Internet je vhodným nástrojom

Ak máte špecifické preferencie a potreby, vhodnou voľbou je online zoznamka alebo priatelia. Internetové chatovanie je vhodné pre geograficky a spoločensky izolovaných jedincov. Rovnako na svoje si prídu osoby so špecifickými preferenciami. Na internete je široká škála stránok zameraná na konkrétne sexuálne, etnické alebo sociálne preferencie. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, určite sa vám zídu dáta do mobilu.