Bezdrôtové slúchadlá – oplatí sa do nich investovať?

Bezdrôtové slúchadlá sú v súčasnosti veľký bum. Ľudia na nich milujú ich jednoduchosť používania, štýlovosť a, samozrejme, nemotá sa vám žiadny kábel. Je to trendy kúsok, do ktorého musíte nejaké tie peniaze investovať. No oplatí sa to? Všetky plusy a mínusy bezdrôtových slúchadiel vám zhrnieme v tomto článku. Potom je na vás, či sa pre ich kúpu rozhodnete.

Bezdrôtové slúchadlá – oplatí sa do nich investovať? (Foto: unsplash.com)

Výhody bezdrôtových slúchadiel

Čo vám vadí na klasických slúchadlách asi najviac? Väčšina asi odpovie práve kábel. Neustále ich musíte rozmotávať a keď si ich nasadíte, tak neviete čo s tým dlhým káblom robiť, kam si ho schovať. Tento problém riešia práve slúchadlá na Bluetooth. Nebudú vám zavadzať pri práci, cvičení ani oddychu. Navyše si ich ani nemusíte vyberať z uší, iba vypnete hudbu. Zjednoduší sa tak napríklad aj telefonovanie.

Nevýhodou je, že ak chcete slúchadlá, ktoré vám vydržia dlhšie nabité, potrebujete do nich investovať. Ideálne je staviť na overené a kvalitné značky. Lacnejšie typy vydržia kratšie a nie sú vyrobené z kvalitných materiálov. Mínusom je aj to, že ich môžete jednoduchšie stratiť. Ak si ich hneď nevložíte do obalu, tak sa môže stať, že niekam zapadnú.

Klasický kábel

Pri klasických slúchadlách neriešite žiadne nabíjanie, obaly ani to, či sa vzdialite od telefónu. Nie sú také drahé a aj pri lacnejších značkách si môžete byť istí, že vám dobre poslúžia a ani zvuk nie je najhorší. Nevýhodou je jednoznačne nepraktickosť kábla a možnosť jeho poškodenia, prípadne poškodenia konektora. Samozrejme, môžete ich stratiť rovnako, ako bezdrôtové slúchadlá, no šanca je o čosi nižšia. A nestane sa vám, že by zostalo len jedno slúchadlo. Tak čo, rozhodli ste sa, ktorý typ slúchadiel je pre vás ten pravý?