4 najťažšie práce pre skutočného chlapa

Každý z nás musí raz v živote pracovať (áno, pár výnimiek sa možno nájde). Niektorí si nájdu prácu snov, v ktorej zostanú už na celý život, iní ťažko pracujú len preto, aby sa uživili. Ak neberieme do úvahy najťažšiu prácu na svete – materstvo – existuje viacero povolaní, kde musí byť chlap chlapom a pravdepodobne nepatria medzi tie vysnívané práce. Na jej vykonávanie netreba len fyzickú silu, ale aj psychickú.

4 najťažšie práce pre skutočného chlapa

4 najťažšie práce pre skutočného chlapa (Foto: pexels.com)

Čistič kanalizačných zariadení

Táto práca vyžaduje nie len fyzickú silu a trpezlivosť, ale hlavne silný žalúdok, preto sme ju zaradili do tohto rebríčka. Stačí si predstaviť, že by ste mali práve toto povolanie vykonávať každý deň v nejakom veľkom meste a nie za príliš vysoké platové ohodnotenie. Ak využívate vlastné auto, nezabúdajte na povinné zmluvné poistenie auta.

Robotník na výškových stavbách

U Slovákov je toto povolanie veľmi obľúbené, a aj to je možno dôvod toho, že je práve na Slovensku množstvo pravých chlapov. Nie len že v tejto práci musia byť páni silný a nemať strach z výšok, ale naučia sa aj spolupráci, samostatnosti a zodpovednosti.

Praví chlapi na Slovensku vedia dobre ovládať aj stavebné stroje na stavbe. Ovládanie strojov ako sú napríklad minibager, žeriav, dozér alebo rýpadlo, je pre toho správneho chlapa hračka.

Baník v uhoľnej bani

Aj keď je táto pracovná pozícia už skôr minulosťou, stále sa nájdu chlapi, ktorí vykonávajú túto prácu. Potrebná je hlavne fyzická sila a odhodlanie. Ani trpezlivosti by nemal mať baník málo. S touto prácou sa taktiež spája nebezpečenstvo, keďže sa pracuje pod zemou a vo veľmi ťažkých podmienkach. Ak teda chcete byť baníkom, poriadne si to premyslite, pretože túto prácu môže vykonávať naozaj len skutočný chlap.

Pilot

Ako posledná je tu práca, ktorá nie je ani tak fyzicky náročná, ako psychicky. Pilot musí byť stále v stredu a pocit, že má zodpovednosť za stovky životov je často vyčerpávajúci. Často sa stáva, že musia byť muži v tejto pozícií rozhodní a vynaliezaví, pretože sa stávajú situácie, kedy si musia nejako poradiť. Tiež musia mať piloti dostatočné vzdelanie, čo z nich robí naozaj pravých a inteligentných mužov.