Jarná údržba vášho auta si zaslúži pozornosť

Počasie je konečne charakteristické dlho očakávaným teplom, ktoré vám umožní zabudnúť na hrubé bundy a odstrániť škrabky s kefami z kufra. Ale nezabudnite, že na jar by malo byť vaše auto pripravené nie menej dôkladne ako na zimu. Bezohľadní majitelia vozidiel tento proces riešia len výmenou pneumatík, ale pre tých, ktorí naozaj milujú svoje auto, je dôležitá každá jedna jeho položka.

Jarná údržba vášho auta si zaslúži pozornosť

Jarná údržba vášho auta si zaslúži pozornosť (Foto: unsplash.com)

Pozor na predčasnú výmenu pneumatík

Najzrejmejšou akciou pri starostlivosti o vaše auto v závislosti od novej sezóny je asi výmena pneumatík. Zbytočne sa ale neponáhľajte, to, že Slnko začne roztápať posledný sneh a zaženie mráz, ešte neznamená, že vozovka bude vhodná čisto len pre letné pneumatiky.

Nočné mrazy a prudká zmena počasia si môžu urobiť krutý vtip, a potom zistíte, že letné pneumatiky nie sú určené na prevádzku pri nízkych teplotách. Kaučuková zmes akýchkoľvek letných pneumatík sa v chlade zdvojuje a nepracuje tak, ako by mala. Takže aj sucho vyzerajúci asfalt môže byť nebezpečným klziskom.

Skontrolujte predpoveď počasia na najbližšie dni a plánujte výmenu pneumatík len vtedy, ak priemerná denná teplota vystúpi nad +7 ° C a v noci prestane klesať na nulu. Zvyčajne prichádza tento čas začiatkom polovice apríla, ale v niektorých vyššie položených lokalitách môže mráz trvať až do mája. Výberom nových gumových vaničiek do kufra ale nič nepokazíte.

Vyčistite si interiér

Pach v aute je jedným z problémov po zime spôsobených vlhkosťou absorbovanou v čalúnení. To však neznamená hneď nastúpiť do pozoru s vysávačom a tepovacími prostriedkami. Je lepšie zvoliť si slnečný deň a dobre nechať interiér vyschnúť, odstrániť všetky podlahové rohože a otvoriť dvere.

Zvyčajne sa zimná špina dostáva na podlahu. Kúpiť pevné koberčeky do auta je jedna z možností. Alebo môžete tie aktuálne jednoducho vyčistiť.

Nezabudnite na olej do motora, nabiť batériu, vymeniť stierače a skontrolovať všetky dôležité časti auta, ktorých je niekoľko tisíc. Príprava a starostlivosť o auto je ale v prvom rade o bezpečnosti a pohodlí, tak na to pri celej jeho výbave myslite.

Text:PR