Áno podlahe s kobercami. Viete, ako ich umiestniť?

Drevená podlaha z tvrdého dreva môže pôsobiť na pohľad drsne, preto použijeme malé koberce alebo staré kože zo zvierat, po ktorých sa nám bude príjemne chodiť. Mäkký koberec, do ktorého stúpite, bude príjemný nielen z hľadiska materiálu, ale aj pohodlnosti pre chodidlá, určite to uvítate vy aj vaša návšteva.

Áno podlahe s kobercami. Viete, ako ich umiestniť?

Áno podlahe s kobercami. Viete, ako ich umiestniť? (Zdroj: Unsplash.com)

Vďaka kobercu pod nohami sa tak ľahko nepošmykneme a zamedzíme tak aj možnému prípadnému úrazu. Materiál by mal byť ľahko udržiavateľný a chrániť pred nečistotou. Určite nie je vhodné, ak ho treba často, zdĺhavo alebo komplikovane čistiť. Vždy radšej voľte materiály, ktoré sa dobre a ľahko čistia, to platí dvojnásobne, ak sa jedná o kúsky, ktoré budú namáhané každodennou chôdzou.

Čo sa týka umiestnenia, záleží od veľkosti podlahy a koberca alebo jednotlivých kúskov kobercov alebo koží, ktoré chceme na podlahu umiestniť. Častou voľbou je umiestnenie na miesta, kadiaľ kráčame najčastejšie, čiže chodba a stred miestnosti. Ďalšie časté a odporúčané umiestnenie je ku gauču alebo inému sedeniu v miestnosti. Konkrétne tak, aby nám poskytoval pohodlie nohám, keď sedíme.